جزئیات تازه از آتش سوزی جمعه بازار یاسوج

ساخت وبلاگ

جزئیات تازه از آتش سوزی جمعه بازار یاسوج

 • جزئیات تازه از آتش سوزی جمعه بازار یاسوج

  خبرگزاری ایسنا: مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری یاسوج گفت: 16باب مغازه در آتش سوزی جمعه بازار یاسوج دچار خسارت شده اند.

  هاشم یوسفی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آتش نشانان در یک عملیات چند ساعته کار اطفا و ایمن سازی را انجام دادند، افزود: ساعت 21 و 9 دقیقه آتش سوزی جمعه بازار به آتش نشانی یاسوج اعلام شد و نیروهای عملیاتی پس از سه دقیقه در محل حضور یافتند و کار اطفا حریق را آغاز کردند.

  وی با اشاره به سختی کار آتش‌نشانان بعلت حرارت بالا، دود غلیظ و همچنین تاریکی مطلق محیط، اظهارکرد: مشکل اصلی که در این عملیات با آن مواجه بودیم عدم امکان دسترسی به حریق باتوجه به مسدود بودن مسیر وجود نداشت و عملا امکان ورود خودروهای عملیاتی را غیرممکن ساخت‌ .

  مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری یاسوج خاطرنشان کرد: با تلاش آتش نشانان عملیات مهار پس از یک ساعت و 15 دقیقه خاتمه یافت و پس از آن عملیات ایمن سازی صورت گرفت که مجموعا این عملیات چهار ساعت به طول انجامید.

  یوسفی تصریح کرد: در این عملیات 6 تیم عملیاتی متشکل از 30 آتش نشان حضور داشتند .

  وی همچنین در خصوص میزان خسارت وارده و علت حادثه ادامه داد: تعداد 16 باب مغازه در این آتش سوزی دچار خسارت شده اند که برآورد دقیق خسارت های وارده در دست بررسی است .

  همچنین نستهن مقدم، شهردار یاسوج نیز در ادامه گفت: باید نماز شکر بخوانیم که آتش سوزی جمعه بازار یاسوج تلفات جانی نداشت‌ .

  وی اظهارکرد: در پی آتش سوزی جمعه بازار یاسوج، تیم های امدادی آتش نشانی در سریعترین زمان به محل حادثه رسیدند و کار اطفا حریق را آغاز کردند .

  مقدم با بیان اینکه سه‌شنبه شب از یک فاجعه بزرگ در یاسوج جلوگیری شد، خاطرنشان کرد: آتش نشانان با تلاش تحسین برانگیز اجازه گسترش آتش در این محیط بسیار ناامن و مستعد آتش سوزی را ندادند و سپس در سریعترین زمان ممکن آتش را مهار کردند و خسارت های بیشتر و گسترده تری به اموال کسبه این بازار نرسید.

  شهردار یاسوج تصریح کرد: باید شاکر باشیم که در زمان آتش سوزی کسی در محل حضور نداشت چرا که ممکن بود به علت آتش سوزی و همچنین ازدحام جمعیت تلفات جانی داشته باشیم‌ .

  وی که در اولین لحظات به محل حادثه رسید و از نزدیک عملیات نیروهای امدادی را هدایت کرد، با اشاره به همکاری و همدلی نیروهای امدادی و مسئولین در این حادثه ادامه داد: با همکاری و تلاش همه نیروهای امدادی از بروز یک فاجعه بزرگ جلوگیری شد و لازم می دانم از دادستانی محترم، نیروهای نظامی و انتظامی، دستگاههای خدمات رسان و بویژه نیروهای امدادی بخاطر حضور سریع و تلاش های بی شائبه نهایت تقدیر و تشکر را داشته باشم‌ .

  شهردار یاسوج عنوان کرد: نیروهای سپاه فتح استان، نیروی انتظامی، تیم آتش نشانی فرودگاه یاسوج، شرکت های خدمات رسان از جمله برق و گاز، ماشین آلات و نقلیه شهرداری یاسوج، یک خودروی امدادی دهیاری، نیروهای هلال احمر، اورژانس و همه نیروهای امدادی حضور پررنگ و موثر و همدلی و همکاری ستودنی داشتند.

  نستهن مقدم بیان کرد: بارها نسبت به خطرات جمعه بازار یاسوج هشدار داده بودیم و پیگیری ها و مکاتبات زیادی در خصوص ناایمن بودن و جمع آوری این مکان انجام داده بودیم.

  وی همچنین با تقدیر از اصحاب رسانه استان تصریح کرد: باوجود اینکه بعضا در زمان وقوع چنین حوادثی شاهد اخبار متناقض و بروز شایعه ها هستیم، اما خوشبختانه اصحاب رسانه با احساس مسئولیت مثال زدنی و حضور پررنگ اخبار صحیح را با سرعت و دقت به جامعه مخابره کردند و اجازه ندادند جو روانی جامعه متشنج شود که جای تقدیر دارد.

  شهردار یاسوج اضافه کرد: تیم ویژه ای برای جستجوی علت حادثه تشکیل شده است و پس از بررسی های کارشناسی نتیجه اعلام خواهد شد و شهروندان گرامی و کسبه به گمانه زنی ها توجه نکنند.

 

جزئیات,تازه,از,آتش,سوزی,جمعه,بازار,یاسوج,...
نویسنده : کاووسی فر بازدید : 6 تاريخ : جمعه 13 مهر 1397 ساعت: 9:35