پاورپوینت بررسی بنای شمس العماره در معماری قاجار

ساخت وبلاگ
چکیده : پاورپوینت بررسی بنای شمس العماره در معماری قاجار پاورپوینت بررسی بنای شمس العماره در م... با عنوان : پاورپوینت بررسی بنای شمس العماره در معماری قاجار بخوانید :

پاورپوینت بررسی بنای شمس العماره در معماری قاجار

 • پاورپوینت بررسی بنای شمس العماره در معماری قاجار

  دید کلی :

  دانلود پاورپوینت با عنوان بررسی بنای شمس العماره در معماری قاجار در قالب pptx، قابل ویرایش و در حجم 18 اسلاید شامل تزئینات دوره قاجار، معماری قاجار و بنای شمس العماره، تاریخچه گچبری، اولین کاخ اروپایی ایران، منابع. شمس‌العماره نه تنها اولین کاخ بلند تهران قدیم است، بلکه اولین کاخ سلطنتی ایران است که به سبک اروپایی ساخته شده.

  توضیحات کامل :

  مشخصات فایل:

  عنوان: پاورپوینت بررسی بنای شمس العماره در معماری قاجار

  تعداد اسلاید: 18 اسلاید

  قالب بندی: پاورپوینت

   

  فهرست مطالب:

   تزئینات دوره قاجار

  معماری قاجار و بنای شمس العماره

  تاریخچه گچبری

  اولین کاخ اروپایی ایران

  منابع

   

  قسمتی از متن پاورپوینت:

  شمس‌العماره نه تنها اولین کاخ بلند تهران قدیم است، بلکه اولین کاخ سلطنتی ایران است که به سبک اروپایی ساخته شده. کاخی که اگرچه شباهت زیادی به عالی قاپوی اصفهان دارد اما با تحولاتی که در ساختار ظاهری آن در نظر گرفته شده، به یک بنای ایرانی اروپایی تبدیل شده است. این عمارت از نظر ارتفاع و تقسیم بندی طبقاتش، شباهت زیادی به بناهای غربی دارد‌ اما تزیین و آرایش داخلی و خارجی آن ردپایی از هنر ایرانی و سنتی را نشان می دهد. هرچند که همین هنر سنتی هم دچار تغییرات فرنگی شده و کاشی های بیرونی بنا با گل و بته های فرنگی شان، نقاشی ایرانی- اسلامی را با موج نوی نقاشی رئال اروپایی پیوند داده اند. در این کاشی کاری‌ها بیش‌تر از رنگ‌های زرد و سیاه استفاده شده که یکی از مشخصه های اصلی تحول هنر کاشیکاری ایرانی- اسلامی به شمار می رود.

براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد.

download (1)

 

پاورپوینت,بررسی,بنای,شمس,العماره,در,معماری,قاجار,...
نویسنده : کاووسی فر بازدید : 4 تاريخ : پنجشنبه 11 مرداد 1397 ساعت: 14:51